Ekorodzice

Jestem z wami od:2011.04.07 02:38
choroba-na-smierc
Ostatnie logowanie: 2015.11.09 10:48
Liczba postów: 336
Moje ulubione: 1

użytkownik portalu

44 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Jak pielęgnować skórę wokół oczu

14.01.2014
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka (jest grubości około 0,5 mm) i jest najmniej odpornym obszarem na procesy starzenia. Okolice te wykazują większą podatność na powstawanie zmarszczek niż inne obszary twarzy, ponieważ obszar ten, ze względu na zmniejszoną ilość gruczołów łojowych, jest fizjologicznie mniej chroniony.

Dodatkowo skóra wokół oczu w związku z ruchem gałek ocznych, wciąż pracuje. Dlatego bardzo szybko w tych okolicach pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. "kurze łapki". Na tę delikatną skórę oddziałują również rozmaite czynniki środowiskowe: często na jej stan wpływają niewłaściwe kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, nieodpowiednie oczyszczanie podczas demakijażu, brak snu... Dodatkowe wyzwania spotykają skórę alergików: ze względu na łzawienie oczu i powstające podrażnienia oraz obrzęki, skóra staje się dodatkowo podrażniona.

Zatem, aby dłużej cieszyć się jędrną i elastyczną skórą wokół oczu, należy dbać o te okolice, uwzględniając ich szczególne wymagania.

Aplikacja kosmetyku wokół oczu:
- pamiętajmy, aby delikatnej skóry powiek nie naciągać i nie trzeć, aby nie przyczynić się do jej wiotkości
- kosmetyk aplikujemy przy pomocy opuszka palca delikatnym oklepującym ruchem.
- prawidłowa aplikacja kosmetyki wokół oczu przebiega od kącika wewnętrznego w kierunku kącika zewnętrznego powieki górnej, a następnie od kącika zewnętrznego powieki dolnej w kierunku kącika wewnętrznego powieki dolnej (u nasady nosa)

Właściwy kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu powinien dostarczać jej odpowiedniej porcji lipidów, wypełniających ubytki w strukturze skóry. Dodatkowo kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu powinien chronić skórę przed wysuszaniem i utratą sprężystości.

Jeżeli skórze towarzyszy obrzęk, kosmetyk pielęgnacyjny możemy przechowywać w lodówce, aby jego chłodzące działanie dodatkowo niwelowało obrzęk.

Ratunkiem dla skóry wyjątkowo podrażnionej mogą okazać się okłady z rumianku, świetlika, bławatka.

Nie zapominajmy, że istotną rolę w pielęgnacji skóry wokół oczu odgrywa demakijaż, czyli właściwe oczyszczenie skóry. Nie ma bowiem gorszej zbrodni dla skóry niż wielogodzinne zatkanie porów kosmetykami do makijażu.

W kolejnym poście przedstawię przepis na jeden z kosmetyków do pielęgnacji skóry wokół oczu. Poniżej znajdują się główne składniki niezbędne go jego wykonania. Może ktoś zgadnie o czym mowa? :)

P
Dodaj komentarz
Komentarzy: 2
{opis}
15.01.2014 07:14 - choroba-na-smierc
Hetmanka, zależy do jakiego rodzaju cery. Do cery suchej często lepiej sprawdza się mleczko, do tłustej jakiś żel czy pianka myjąca, do wrażliwej płyn micelarny (to świetne rozwiązanie, bo od razu tonizuje skórę). Ja wkrótce zamieszczę przepis na dwufazowy płyn do demakijażu :)
{opis}
14.01.2014 20:17 - hetmanka
A co polecasz do demakijażu?