Każdy rodzic potrzebuje czasem chwili wytchnienia od dzieci. Jeśli chcesz porozmawiać chwilę w spokoju, zająć się domowymi obowiązkami lub po prostu mieć czas dla siebie, oddaj w ręce dziecka telefon. Przewrotnie może on służyć nie tylko rozrywce, ale również edukacji Twojej pociechy. Poniżej znajdziesz zestawienie kilku gier odpowiednich nawet dla kilkulatków.
Cut The Rope 2
Gra, która uprzyjemni chwile nie tylko maluchom, ale także pozwoli zabić czas dorosłym. Łączy ona elementy zręcznościowe z logicznymi. W grze prowadzimy uśmiechniętą żabkę do lizaka przecinając liny stwarzające kolejne przeszkody lub podtrzymujące blokujące ruch elementy. Wszystkie działania w grze działają według praw fizyki skłaniając tym samym do logicznego myślenia i szukania niestandardowych rozwiązań. Świetna grafika i niezawodność aplikacji tym bardziej wprawiają w zachwyt najmłodszych. Pozom trudności jest dopasowany do kilkuletnich dzieci, jednak ze względu na pojawiające się czasami reklamy oraz możliwość zakupów w aplikacji sugerujemy nadzór rodzica podczas gry.
Where's My Water?
W tłumaczeniu na język polski "Gdzie moja woda?" jest grą zręcznościową polegającą na doprowadzeniu wody do krokodylka, który chce zażyć kąpieli. Na wielu poziomach przekopujemy się przez piasek, naprawiamy zepsute rury i otwieramy zawory po to, aby aligatorek Swampy mógł wykąpać się w czystej wodzie, a nie toksycznych zanieczyszczeniach. Gra oprócz ciekawych zagadek ujmuje również grafiką stworzoną przez studio Disney'a. Pozycja obowiązkowa zwłaszcza dla dzieci, które nie lubią się kąpać.
codeSpark Academy:Kids Coding
Gra dla nieco starszych, ambitniejszych dzieci powyżej czwartego roku życia. Pozwala wprowadzenie pociechy w świat programowania w łatwy i przyjemny sposób. Podczas gry tworzymy proste algorytmy z kolorowych klocków, które należy w odpowiedniej kolejności ułożyć na ekranie. Poziom trudności możemy dopasować do wieku i umiejętności gracza. Niestety dostępna jest na razie jedynie wersja w języku angielskim, więc pomoc dorosłego podczas gry może być konieczna. Nie ujmuje to jednak intuicyjności interfejsu, który rozgryzie każdy młody fan technologii.
Jeżeli udostępniasz dziecku telefon dość często zadbaj o to, aby go ubezpieczyć. Dzięki polisie, którą możesz wyszukać na przykład tutaj: https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance nie musisz się bać, że w przypadku uszkodzenia smartfona podczas zabawy stracisz bezpowrotnie dostęp do swoich danych. Ubezpieczenie obejmuje również szkody wynikłe ze zniszczenia telefonu bez wiedzy rodzica.
1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.