Ekorodzice

Czy chusta lub nosidło sprawdzi się podczas podróży?

Autor: Marcin T. Zakrzewski 2010.08.21, 19:43
Dla wielu rodziców wyjazd bez chusty to wyjazd stracony. Nie wszędzie da się wjechać wózkiem, więc albo trzeba zrezygnować z atrakcji, albo nosić malucha na rękach. A przecież nawet w najmniejszym bagażu znajdzie się miejsce dla chusty czy nosidła, które uratowały już życie niejednemu urlopowiczowi.

fot. chustomania.pl

Czy wiesz, że tradycyjna tkana chusta świetnie się sprawdzi w roli hamaka lub huśtawki? Masz pod ręką świetną zabawkę dla małych i dużych.  Nie będziesz mieć problemów z odłożeniem dziecka na poobiednią drzemkę – hamak do spania możesz zawiązać nawet pod blatem stolika w restauracji!

Inne przetestowane przeze mnie zastosowania chusty to:
  • obrus piknikowy,
  • parawan na plaży,
  • osłona przeciwsłoneczna w samolocie,
  • przewijak na ławce w parku,
  • lina do wspinaczki,
  • sznur do zabawy w przeciąganie,
  • hol do samochodu... 
Słów kilka o podróżach z chustowym dzieckiem:
  • Chusta pachnie domem i znajomymi osobami – to kocyk bezpieczeństwa dla malucha na wakacjach. Podczas wyjazdów zmienia się otoczenie, plan dnia czy ludzie, ale chusta lub nosidło na znajomej osobie to namiastka stabilizacji.

  • Młodsze dziecko najlepiej czuje się tam, gdzie rodzice. Nie ma dla niego znaczenia, czy spędzicie dzień aktywnie zwiedzając czy leżąc pod gruszą. Aby wspomagać harmonijny rozwój malucha, co pewien czas zmieniaj sposób noszenia: wybierz inne wiązanie lub daj ponosić drugiej osobie.

  • Kilkumiesięczniak potrzebuje nieco rozrywki – nie zapomnijcie robić przerw nie tylko na karmienie i przewijanie. Gdy pobawi się chwilę na kocyku, z radością zapakuje się do chusty, żeby z wysokości więcej widzieć. Możesz przyczepić mu zabawkę na klipsie, którą się zajmie, gdy znudzą go widoki.

  • Nie zapominajcie, że nawet dobrze chodzący dwu-trzylatek może mieć słabszy dzień lub nie nadążać za dorosłymi. Zamiast denerwować się, weźcie ze sobą nosidło ergonomiczne, które pozwoli Wam cieszyć się poznawaniem świata wraz z dzieckiem. W awaryjnych sytuacjach przyda się kawałek materiału, który możesz zawiązać na biodrze.

  • Jeśli lecicie samolotem, nadajcie wózek na bagaż, a do samolotu wnieście dziecko w chuście lub nosidle. Równoczesne składanie wózka na płycie lotniska, trzymanie dziecka i podręcznej torby  to zadanie dla Chucka Norrisa, wy nie chcecie się zmęczyć zanim zacznie się podróż. Wózek oddany obsłudze samolotu będzie na Was czekać w hali przylotów wraz z resztą bagaży, więc i tak musicie nieść malca na rękach.

  • Chusty i nosidła nie są przeznaczone do transportu malucha w samochodzie czy samolocie – zawsze korzystaj z odpowiedniego fotelika lub stosuj się do wskazówek linii lotniczych.


Miłej podróży! 

Tagi: nosidła   ojciec   podroż   tata   chusty  

Przeczytaj także:

Nosidełko biodrowe HIPSEAT

Nosidełko biodrowe HIPSEAT

Na rynku pojawiła się zupełnie nowa kategoria nosideł dla dzieci – nosidełka biodrowe Hipseat – wspomagające noszenie dziecka w pozycji na biodrze. Nosidło składa się z siedziska dla malucha i szerokiego pasa mocowanego w talii opiekuna...... więcej »
"Przywiązani miłością" – o macierzyństwie i tacierzyństwie

"Przywiązani miłością" – o macierzyństwie i tacierzyństwie

Krakowski Tydzień Bliskości dobiegł końca. Konkurs zorganizowany z tej okazji też. Do dwóch zwycięzców trafiły nosidełka firmy Tuli oraz Mio Unico. Najwyższy czas poznać prace konkursowe, które podbiły serca jury... Oto one! ... więcej »
Jak nie nosić dziecka w chuście?

Jak nie nosić dziecka w chuście?

Napisanych zostało mnóstwo tekstów (nie tylko przeze mnie) o tym, jak i dlaczego tak właśnie, nosić dzieci w chustach. A ja tym razem postaram się napisać, jak nosić się nie powinno i odpowiedzieć na pytanie "dlaczego". ... więcej »
Kto to jest Doradca Noszenia?

Kto to jest Doradca Noszenia?

Do tego, że warto nosić dzieci w chustach czy nosidłach miękkich już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale jak to robić dobrze? Czy jest to skomplikowana sztuka, gdzie niezbędna jest wiedza Doradcy Noszenia czy może sama instrukcja wiązania... więcej »
Noszenie noworodka w pozycji pionowej

Noszenie noworodka w pozycji pionowej

Młode mamy – zaczynając przygodę z chustą – często mają obawy przed noszeniem noworodka w pionie. Niepewność nasilają też zdania niektórych specjalistów, którzy twierdzą, że pionizowanie jest dozwolone dopiero od około 3-... więcej »


Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne