Opinie rodziców i dzieci, czyli co ma w sobie to miejsce, że i Ty tutaj powrócisz.
Klub Kuźnia jest miejscem, które ze względu na otoczenie, w jakim jest umiejscowione, wzbudziło we mnie pewien sentyment. Zresztą cała Nowa Huta ma specyficzny klimat - jedni czują się tam dobrze, inni zupełnie nie potrafią się odnaleźć. Dla mnie Kuźnia funkcjonuje w taki sposób, jakby czas tam się zatrzymał (i w sensie dosłownym, i w przenośni) - w tak swojskiej atmosferze trudno o pośpiech, a zarazem ma się wrażenie, jakby się wehikułem czasu przeniosło co najmniej o dwie dekady. Na mnie wywarło to bardzo pozytywne wrażenie. Kuźnię odkryłam dopiero niedawno dzięki szafingowi, na którym w bardzo przyjemniej atmosferze wymianek dokonywały zarówno młodziutkie szafiarki, jak i te trochę dojrzalsze. Mimo dużej rozpiętości wiekowej wszyscy czuli się zupełnie swobodnie. Dobre wrażenie zrobiła na mnie również wystawa Galerii "m", która wspiera młodych twórców, utrzymując jednocześnie wysoki poziom prezentowanych prac. Wszystko to razem - wystawa fotografii, zebrane w jednym miejscu kobiety w różnym wieku, pląsające dzieci w strojach do baletu, bufet i szatniarka - nadaje Kuźni cudownej aury, tworząc domową, swojską atmosferę. Dopiero po szafingu zainteresowałam się tym miejscem i dowiedziałam się o wielu innych ciekawych inicjatywach organizowanych w Klubie Kuźnia. Coś dla siebie znajdą maluchy, dzieci, młodzież, a także seniorzy. Jednocześnie działalność klubu jest bardzo wszechstronna - od korepetycji z matematyki i nauki języków obcych, po kurs tańców i spotkania promujące zdrowy tryb życia. Niestety o Kuźni dowiedziałam się dopiero niedawno, ale dzięki temu Klubowi odkryłam kolejne kino studyjne w Krakowie oraz interesujący cykl "Kultury świata". Na pewno więc jeszcze nie raz zagoszczę w Klubie, tym bardziej, że jest to miejsce przyjazne maluchom. mama Marta
DKK – to dobra książka i kultura. Tak możemy rozszyfrować nasz Dyskusyjny Klub Książki. Dlaczego książka i czytanie, czyli kultura przez duże "K"? – bo dzięki takim intrygującym spotkaniom literacko-czytelniczym możemy poruszać z dziećmi ważne tematy, np. moralne. A przecież nauczenie dziecka wartości to najważniejsze zadanie wychowawcze rodziców. Pracujemy z dobrymi tekstami literackimi, czyli budujemy kręgosłup moralny dziecka poprzez wydobywanie wartości zawartych w książkach. Myślę, że może to być znacznie skuteczniejsze w zapobieganiu złym zachowaniom niż surowa dyscyplina. Zatem pytajmy, dostaniemy odpowiedzi. Czytajmy z dziećmi – bo wszyscy zostaniemy zaproszeni do świata nieprzemijających wartości.
mama Jola
Lubię chodzić do Kuźni, gdyż Panie są bardzo miłe i sympatyczne. Chodziłam na muzykę i plastykę. Najbardziej podobała mi się plastyka, gdyż lubię malować, rysować i szkicować. W „Kuźni” wypożyczam także książki i chodzę do Dyskusyjnego Klubu Książki. Kuźnia jest wyjątkowa.
piątoklasistka Iza