Ekorodzice

Markowy Ciuszek – secondhand KRAKÓW

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2013.07.16, 14:06
Są świetnej jakości, renomowanych firm, wyglądają niemal jak nowe i kosztują przysłowiowe grosze. O co chodzi? W Krakowie przy ul. Dietla 50 działa pierwszy komis z odzieżą dla dzieci sprowadzaną od mam z Wielkiej Brytanii. 

fot. „Markowy Ciuszek” - sklep z używaną odzieżą

W kąciku stolik z kredkami, nad drzwiami brytyjska flaga, na wieszakach równiutko powieszone ubrania… Wszystkie znanych firm: Next, H&M, Zara, Gap, Bench, Joseph Conrad. Koszulki kosztują od kilku do kilkunastu złotych, spodnie są trzy/cztery razy tańsze od standardowych cen, kurtki, sweterki, bluzy – na niektórych widnieją jeszcze metki. Tylko niska cena zdradza, że nie jesteśmy w zwyczajnym firmowym sklepie.

...bo „Markowy Ciuszek” to sklep z używaną odzieżą sprowadzaną prosto od angielskich mam. Ale to nie jest typowy sklep z używaną odzieżą. Nie spotkamy tu koszy pełnych starych, często brudnych, zniszczonych, spryskanych chemikaliami ubrań dla dzieci. Ich selekcją od początku do końca zajmuje się Katarzyna i Marek Kowal, właściciele sklepu, którzy przez siedem lat mieszkali w Anglii. Towar, który do nich dociera kontrolują od początku do końca. Mają bazę mam, od których zamawiają ubrania. 

fot. „Markowy Ciuszek” - sklep z używaną odzieżą

– To kobiety, które mają po kilkoro dzieci, a ich status materialny pozwala kupować każdemu dziecku nowe ubrania. Dlatego odzież jest nieznoszona, niejednokrotnie nowa. Poza tym ubrania w Anglii są dużo tańsze niż w Polsce, więc tamtejsze dzieciaki mają ich bardzo dużo. Niezniszczonych, a nawet często nienoszonych, bo małe dzieci nie są ich w stanie fizycznie zniszczyć, a starsze do szkoły chodzą w mundurkach  – wyjaśniają właściciele. 


Przeczytaj także:

Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim w każdą sobotę od 29 czerwca do 14 września. Na odwiedzających czekają nie tylko ekologiczne produkty, ale także warsztaty i wykłady na temat zdrowego odżywiania.... więcej »
Ekologiczne materace dla dzieci i niemowląt

Ekologiczne materace dla dzieci i niemowląt

Dzieci są najcenniejszym prezentem na świecie danym nam przez Boga. Obowiązkiem każdego rodzica, jest wiec jak najlepsza opieka nad nimi. Maluchy, a szczególnie niemowlęta spędzają większość czasu w stanie snu, więc powinniśmy im dobre,... więcej »
Jeżyk z gryką - termofor i przyjaciel na guzy

Jeżyk z gryką - termofor i przyjaciel na guzy

Nasz Eko Jeż to przyjaciel na ból brzucha, kolki oraz stłuczenia i guzy. Posłuży Wam i Waszym maluchom jako termofor (po podgrzaniu w piekarniku lub mikrofali) lub jako przyjaciel na guzy (po wcześniejszym włożeniu do zamrażarki w foliowym woreczku).... więcej »
Fit Apetit - dla każdego coś smacznego, niezależnie od upodobań smakowych

Fit Apetit - dla każdego coś smacznego, niezależnie od upodobań smakowych

Wydawałoby się, że niektóre osoby, szczególnie te mające specyficzny rodzaj diety nie znajdą nic dla siebie w menu proponowanym przez miejsca oferujące posiłki na wynos. Też tak myślałam, dopóki nie trafiłam na dietę pudełkową. Początkowo... więcej »
Ekomiejsce  – sklep dla małych i dużych

Ekomiejsce – sklep dla małych i dużych

Z ekologicznej pasji i potrzeby harmonii zrodziło się Ekomiejsce. To sklep, którego główną ideą jest poszukiwanie ekodrogowskazów i zmierzanie małymi krokami ku naturalnemu stylowi życia. ... więcej »


Komentarzy: 1
{opis}
02.12.2014 19:30 - natalia_1313
świetna informacja! już wiem gdzie będę spędzać kolejny weekend.. ;p